Príliš tlačím na seba či na druhých

Od roku 2004 som začala mať problémy s vysokým tlakom absolvovala som všetky vyšetrenia, ale všetko som mala v poriadku…

Výsledok : stress alebo to je genetické…

Asi rok som brala lieky – minimálnu dávku a potom som úplne prestala.., no samozrejme som si niečo uvedomila a trocha som zvoľnila.

Chvíľu som mala pokoj, ale znova sa mi to vrátilo a od roku 2008 som znova začala brat lieky, pretože ten tlak určila lekárka nie je v poriadku.

Síce to bola len minimálna dávka, ale viac ako 10 rokov som brala chemické lieky v minimálnej dávke.

No znova so skĺzla do predchádzajúceho stereotypu a dokonca som s do toho ponorila ešte viac a môj tlak stúpal a dokonca som musela byť aj v nemocnici, pretože mi stúpol veľmi vysoko…

A čo bolo príčinou vysokého tlaku ?

Toto môžu byť možné duchovné príčiny aj u vás: 

 • Príliš vysoká dynamickosť, potláčaná agresia, potlačené emócie, ctižiadosť, chýbajúce pružnosť.
 • Príliš tlačím na seba či na druhých.
 • Neustále žijem v konfliktnej situácii, bez toho aby som ju riešil.
 • Potlačené nepriateľstvo, druhí ma rozčuľujú, že nerobia, čo ja chcem, väčšinou však nič nezmôžem, tak túto agresiu v sebe brzdím.
 • Pokus všetko kontrolovať, mať všetko pod dohľadom a organizovať.
 • Komunikačné problémy, utlačené srdce egom, rozumom.

Ako z toho von alebo čo odporúčam : 

 • Buďme trpezliví s nedokonalosťou druhých, aj my máme svoje chyby, ktoré sa nám zatiaľ nepodarilo zvládnuť, nechajme každého, nech si žije svoj život taký, aký chce on sám.
 • Uvedomme si, že nikoho nezmeníme, len sami seba, druhí sú len naši tréneri, učí nás milovať a nechať byť.
 • Učme sa komunikovať o svojich citoch, nechajme hovoriť svoje srdce, učme sa byť zhovievaví, tolerantní, láskaví, učme sa byť láskou.
 • Počúvajme sami seba, svoje telo a nepotláčajme žiadne svoje pocity.

Ako sa liečiť prírodne alebo čo pomohlo mne :

Či je tlak vysoký, nízky alebo normálne, záleží na viacerých faktoroch, predovšetkým na výkonu srdcového svalu, na odpore ciev voči prietoku krvi (tj. či sú zanesené alebo nie), na objeme pumpovanej krvi a na rozvode krvi do jednotlivých orgánov. Súvislosť môže byť aj so stavom nervovej sústavy a aktivitou niektorých hormónov. Ak je krvný tlak zvýšený, srdce musí pracovať intenzívnejšie, aby pumpovalo do všetkých tkanív organizmu premeranie množstvo krvi, čo zvyčajne vedie k srdcovému zlyhaniu, zlyhanie obličiek či mŕtvicu. Vysoký krvný tlak zvyčajne súvisí s ochorením koronárnych (srdcových) tepien, artérioskleróza, poruchami obličiek, obezitou, cukrovkou, zvýšenou činnosťou štítnej žľazy.

 • Základom je doplniť minerálne látky, predovšetkým vápnik s horčíkom, ich nedostatok vždy súvisí s vysokým tlakom (Strong Bones alebo Calcium magnezium plus) a zozásadiť organizmus  dodaním zásaditých tekutín (buď      zásaditá voda alebo Liquid Chlorophyll)
 • Dôležité je dodať dostatok antioxidantov, aby zostali cievy čisté a neusadzovali sa v nich žiadne nečistoty (Protect alebo Mega Protect alebo Resveratrol alebo Vein Protex), súčasne je nutné cievy spružniť, aby nepraskali (Lecitín)
 • Je potrebné dodať srdcu energiu, a tak aj všetkým bunkám tela doplnením koenzýmu Q10.
 • Ako najsilnejší blokátor voľných radikálov je nutné užívať v mega dávkach vitamín C (C 1000) až 20 g denne (!)
 • Na zníženie krvného tlaku dobre zaberá cesnak (Garlic)
 • Pre krvný obeh a zníženie krvného tlaku je potrebné užívať esenciálne mastné kyseliny (Omega 3 alebo Evening Primrose Oil)
 • Ak vieme, že sa nám krvný tlak zvyšuje v závislosti od stresu a psychike, je potrebné spolu s vápnikom a horčíkom užívať antistresovú bylinku rozchodnica ružovú Rhodiolin alebo Noni
 • Pitný režim je vhodné zabezpečiť pitím vody, min. 2,5 l až 3l a čajov, ktoré však nevedia doplniť deficit, len neutralizujú a harmonizujú, zásadné je pitie zelených čajov.

No a u mňa jednoznačne pomohla rozchodnica ružová, ktorú považujem za topku z prírodných produktov od Calivity.

Kombinácia pochopenia prečo sa mi to deje, prebratie zodpovednosti za svoj zdravotný problém a podpora svojho tela je cesta k vlastnému zdraviu. 

 

A to mi pomohlo a som vďačná, že som nastúpila na cestu prírodného liečenia a tú ponúkam aj vám….

Všetko si môžete rovno objednať teraz tu.

 

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

 • Mám záujem o novinky

  Registrácia

  Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
 • Kategórie