Najčastejšie otázky o produktoch  CaliVity

Ako sa môžem uistiť, že doplnky výživy CaliVita sú naozaj vysoko kvalitné produkty?

CaliVita je už viac ako 20 rokov nepretržite prítomná na trhu s doplnkami výživy. Skvelá kvalita je jedným zo základných kameňov obchodnej politiky, ktorej úspech dnes podporujú milióny spokojných zákazníkov vo viac ako 30 krajinách. Výroba prípravkov vyhovuje najprísnejším predpisom a ich distribúcia je v niekoľkých krajinách predmetom registrácie alebo súhlasu. Tieto procesy zahŕňajú aj prísne laboratórne pokusy uskutočňované na niekoľkých miestach a sú podrobované častým kontrolám kvality, ktoré vykonávajú nezávislé laboratóriá. CaliVita okrem toho prevzala 100% -nú záruku na kvalitu produktov.

Sú doplnky výživy CaliVita prírodného pôvodu?

Počas výroby doplnkov výživy sa snaží používať prírodné látky tam, kde je to technologicky možné, a v stúpajúcom rozsahu používa a aplikuje účinné látky rastlinného pôvodu pochádzajúce z organického poľnohospodárstva. Napríklad v produktoch s vitamínom C (C Plus, C 500, C 300, C 1000 Plus, Liquid C, Lion Kids C) používa vitamín C z citrusov. Okrem noviniek, ktoré sú založené na výsledkoch najnovších výskumov, tiež s obľubou používa byliny, ktoré boli stovky rokov preverované v tradičnej medicíne.

Čo znamená technológia postupného uvoľňovania?

Je to technológia, ktorá slúži na ochranu vysokých dávok vitamínov rozpustných vo vode a ktorá zaisťuje, že sa účinné látky postupne v tablete rozpúšťajú, a tak ich môže organizmus využívať až po 12 hodín. Toto je dosiahnuté zmiešaním účinných látok (napr. Vitamínu C) so špeciálnou ochrannou substancií a v dôsledku toho sa vitamín C postupne vstrebáva v črevách a ako sa dostáva do krvného obehu, postupne účinkuje.

Prečo je rozdiel medzi dávkami a účinnými látkami na miestnych a originálnych etiketách?

Na etikete musia byť látky popísané v príslušnom jazyku v súlade so zákonnými predpismi, ktoré platia v mieste ich obchodovania, čo sa môže od pôvodného líšiť. Odporúčané denné dávky sa môžu odlišovať od odporúčaných denných dávok na pôvodnej etikete v angličtine tak, ako je to stanovené príslušným úradom v každej krajine. Preto sa môžu odporúčané dávky líšiť nielen od anglickej verzie, ale aj v rôznych krajinách.

Môžem konzumovať produkty CaliVita, keď beriem lieky?

Doplnky výživy pomáhajú zachovať zdravie a môžu účinne dopĺňať liečbu predpísanú lekárom; ale v niektorých prípadoch sa môžu s liekmi vzájomne ovplyvňovať. Aby ste predišli týmto problémom, prečítajte si prosím vždy etiketu produktu a poraďte sa so svojím lekárom, najmä v nasledujúcich prípadoch: tehotenstvo a dojčenie, chronické choroby, alergie, plánovaný operačný zákrok, dlhodobé užívanie akýchkoľvek liekov.

Kedy sa odporúča užívať doplnky výživy?

Väčšina doplnkov výživy sa užíva počas jedla alebo po ňom, pretože v tomto prípade sú oveľa účinnejšie procesy trávenia a vstrebávania a využitie účinných látok je efektívnejšie. Ak je potrebná odchýlka od tohto pravidla, bude vás o tom informovať etiketa na výrobku..

Aké dávky by som mal užívať?

Odporúčaná dávka na etikete je v každom prípade oficiálne odporúčané denné množstvo, ktoré by malo byť podané z preventívnych dôvodov. Ak účinné látky užívate na určitý problém, možno potrebujete vyššie dávky, než sú tie odporúčané. V takýchto prípadoch alebo keď si nie ste istí optimálnym množstvom, by ste sa rozhodne mali poradiť so svojím lekárom alebo sa s dôverou obrátiť na lekára CaliVita.

Celé alebo rozdrvené?

Tablety s postupným uvoľňovaním a kapsule sa prehĺtajú celé, pretože je tak zabezpečené, že sa účinné látky vstrebávajú v črevách postupne a že obal kapsule sa rozpustí v správnej časti tráviaceho systému. Kapsule Evening Primrose Oil a Omega 3 concentrate s rybím olejom sa môžu rozdeliť a ich tekutý obsah sa dokonca môže aplikovať zvonka.

Čo by sme mali zabezpečiť, keď konzumujeme doplnky výživy s obsahom vlákniny?

Doplnky výživy s obsahom vlákniny sa musí užívať s hojným množstvo tekutín. Vláknina v týchto prípravkoch môže viazať iné účinné látky, takže sa musí podávať najmenej dve hodiny od iných prípravkov a liekov.

Dokedy musí byť produkt po otvorení spotrebovaný?

Každý doplnok má na obale vyznačené odporúčané skladovanie a dátum expirácie. Tablety a kapsule sa musia skladovať v originálnom obale, starostlivo uzavreté, na chladnom, temnom a suchom mieste! Tekuté produkty sa môžu používať počas 30-45 dní po otvorení, ak sú skladované v chladničke. Nekonzumujte tekuté produkty, ak je ich chuť nezvyčajná alebo je na nich nezvyčajné niečo iné!

Aký je zdroj želatíny použitej v kapsuliach?

CaliVita používa želatínové kapsule, ktoré sú živočíšneho pôvodu (z ošípaných), ale len v minimálnom množstve, ktoré vyžadujú technológie.

Čo by sme mali vedieť o pomocných látkach a nosičoch účinných látok?

Sú to neaktívne látky, ktoré majú mnoho rôznych funkcií. Bez nich by sa napr. tableta rozpadla, ľahko by sa lámala alebo by sa žuvacie tablety nedali žuť. Iné takéto látky pomáhajú predchádzať zmenám náplne v kapsuliach. Pomocné látky a nosiče účinnych látok používaných v našich prípravkoch zodpovedajú ako americkým, tak európskym predpisom. To je tiež dôležitá súčasť schválenia a zákonnej distribúcie našich produktov. Napriek tomu sa tam, kde nám to technológia dovolila, snažíme voliť prírodné alternatívy pomocných látok. To je dôvodom, prečo panenský olivový olej (extra virgine) slúži ako nosič v oleji z pamajoránu (oregano). Ako pomocné látky nevyužívame umelé farbivá, umelé arómy a zosilňovače chuti. Kdekoľvek je to možné, obmedzujeme povlak našich tabliet na farmaceutický vosk. Farba obsahu našich tabliet a kapsúl sa môže prirodzene postupom času mierne meniť, pretože ich nefarbíme umelo, aby vyzerali všetky rovnako. Povrch niektorých našich produktov (napr. Vein Protex, Spirulina Chlorella PLUS) je zafarbený prírodnými farbivami (chlorofyl), aby bola zaistená rovnaká kvalita počas celej doby spotreby.
  • vitamín C

• Je výhradne z prírodných zdrojov (šípka, ríbezle, paprika)

• 1000 mg / 1tbl. - táto dávka denne je bezpečná a prospešná

• Má predĺžené vstrebávanie - účinná látka je obsiahnutá v tele až 20 hodín, telo ju vstrebáva podľa toho, aká je jeho momentálna potreba. Nezamieňať za na našom trhu dostupné vitamíny C s predĺženým uvoľňovaním - to je úplne niečo iné. Účinná látka sa v tele postupne uvoľňuje, ako jej bolo vo výrobe zadané, bez ohľadu na to, či telo momentálne tento vitamín potrebuje. Keď sa uvoľnený vitamín nespotrebuje ihneď, odchádza do moču a von z tela.

  • skupina vitamínov B (Stres Management B komplex)

• Majú tiež predĺžené vstrebávanie, okrem toho sú vitamíny skupiny B obsiahnuté v takom množstve, že majú sinergický účinok (podporujú sa).

• Medzi ľuďmi, hlavne ženami, je rozšírený názor, že po vitamíne B sa priberá. Nie je to tak, len vitamín B12 podporuje chuť do jedla. Okrem toho obsahuje Stres B komplex CaliVity skupinu tzv. lipotropných látok (tuky spaľujúce látky - cholín a inozitol).

• Pre dokonalé vstrebanie vitamínu B a pre účinnejšie využitie obsahujú tablety Stres B komplexu CaliVity tiež horčík.

  • beta carotene

• Vyrobený z mrkvy, neobsahuje pridané chemické farbivá ako iné na našom trhu. Ani nemusí, obsahuje totiž dostatočné množstvo účinnej látky, teda je dosť červený sám. Pridané chemické farbivo totiž účinok znižuje.

  • vitamín E

• Je vyrobený z pšeničných klíčkov.

  • multivitamíny podľa krvných skupín

• Firma CV International v r.1998 ako prvá na našom trhu vydala knihu amerického lekára Dr.Petera D'Adama Výživa a krvné  skupiny a podľa tohto prístupu dodáva aj potravinové doplnky - multivitamíny podľa krvných skupín (Vital). Sú to stále na našom trhu jediné doplnky, ktoré rešpektujú rozdielnosť v stravovaní  ľudí podľa krvnej skupiny. Aj obsah účinných látok je jedinečný - v 1 tablete je obsiahnutých 38 - 42 účinných látok, vhodných práve pre tú ktorú krvnú skupinu. Tvorí komplex vitamínov, minerálov a výťažkov z rôznych rastlín podľa potreby krvnej skupiny.

  • gingko biloba

• V potravinovom doplnku QProtect je jeho množstvo opäť bezkonkurenčné - celých 50 mg, jeho účinok je ešte posilnený Beta CAROTENE, vitamínom C, vitamínom E a selénom.

  • minerálne látky

• Vedecky je dokázané, že telo vstrebáva a využije iba minerálne látky tzv. telu vlastné, t.j. v organickej podobe. Túto formu má chelátová väzba. CaliVita ponúka ako samostatné minerálne látky a stopové prvky, tak v komplexe multivitamínu iba v chelátových väzbách (Chela - z gréckeho slova klepeto. Minerály sú zovreté v aminokyselinách a telo ich pri metabolizme vstrebe priemerne  80%.). Na našom trhu ide kúpiť väčšinou iba anorganické minerálne látky a stopové prvky - ich využiteľnosť je 8 - 20%. Navyše k odbúraniu nevstrebaných zvyškov telo musí vo väčšej miere využiť svoje vlastné zásoby.

• Napr. na odbúranie chemického vápnika a navyše šumivého telo potrebuje svoj vápnik, ktorý si vytiahne z kostí. Takže výsledok je jasný. Taký vápnik nás skôr odvápni než zavápní. Pri dlhodobom používaní šumivého alebo iného anorganického vápnika hrozia obličkové kamene a zavápnené cievy v ramenných kĺboch ​​a inde.

  • enzýmy

• Sú látky, ktoré sú hlavnými činiteľmi pri trávení potravy, teda skvalitňujú trávenie, urýchľujú a posilňujú metabolizmus a tým všetky potrebné procesy v tele. Na našom trhu je rad enzýmov, z ktorých reklama urobila "zázračné prípravky" na choroby všetkého druhu od kĺbových ťažkostí až po rakovinu.

Digestive Enzymes - je posilnený enzýmom pankreasu

• Pri správnom dávkovaní a dobe užívania majú tieto enzýmy rovnaký, ba dokonca lepší účinok nielen na trávenie, ale aj na všetky životné procesy, ako sa uvádza v reklamách na iné enzýmy. Ale vyjdú nás lacnejšie, navyše sú rastlinného pôvodu a nie živočíšneho, ako všetky enzýmy v lekárňach.

  • koenzým Q 10

• CaliVita ponúka unikátny prípravok C Q 10, na našom trhu jedinečný.

• Na našom trhu je veľa firiem, ktoré ponúkajú tento výrobok nevyhnutný pre život všetkých buniek nášho organizmu, ale len CaliVita nevyužíva živočíšne vnútornosti z bitúnkov, predovšetkým hovädzie srdce. Používa pre výrobu koenzýmu surovinu, ktorá sa pestuje v Japonsku a sú to mladé listy špeciálneho druhu tabaku. Je teda rastlinného pôvodu.

• Navyše koenzým Q 10 je nestály k žalúdočným šťavám, vstrebáva sa až vo dvanástniku. Ak teda tabletka prípravku nie je vybavená špeciálnym obalom, teda nie je vo forme kapsule, znehodnotí sa úplne v žalúdku pôsobením žalúdočných kyselín a využitie vo dvanástniku je mizivé.

• Najúčinnejší a 100% využitie poskytuje jedinečný a jediný výrobok Lozenges Coenzym Q 10. Vložením a rozpustením pod jazykom je zabezpečené nielen 100% vstrebanie, ale aj okamžité a rýchle preniknutie do krvi a s ňou ku všetkým orgánovým štruktúram ako bunková energia.

• Príliš sa nevie to, že koenzým Q 10 si náš organizmus v pečeni vytvára približne len do 30 rokov. Potom už ho len spotrebováva. Ak klesne hladina koenzýmu Q 10 v tele o 25%, je zdravie človeka vážne ohrozené. Najväčšiu spotrebu koenzýmu Q10 má srdce, preto je pre tzv. lardiakov nevyhnutný a nielen pre nich.

  • výťažky z bylín

• Známe je príslovie: "Nie je bylinka, aby na niečo nebola". Ide len o to, správne vybrať. Dôležité je zase množstvo účinných látok. V bylinnom čaji je ich najmenej, ale to neznamená, že čaj nebudeme piť. Viac účinných látok je v alkoholových tinktúrach, pretože alkohol dokáže vylúhovať viac látok než horúca voda. Najviac účinných látok je ale v doplnkoch, ak sa získajú dokonalejšími, ale nechemickými metódami z jednotlivých rastlín alebo skupín rastlín.

lecitín - výťažok zo sóje

• Je azda najznámejší a nejkupovanější doplnok stravy. Pomáha na kĺby, vlasy, nechty, cievy atď. Ale nie je lecitín ako lecitín. Kvalita lecitínu sa ale rozlišuje podľa množstva účinných fosfátových látok: cholínu a inozitolu. To, že je na etikete uvedené 1000 alebo 1200 mg lecitínu ešte nič nehovorí. Skúsme ale na etikete nájsť zloženie - koľko mg cholínu a inozitolu 1 kapsula lecitínu obsahuje. Mnohí výrobcovia to vôbec neuvádzajú.

• Najsilnejší a teda najúčinnejší lecitín, ktorý nájdete na našom trhu je lecitín firmy CaliVita - obsahuje až 40% účinných látok. Bežne na trhu dostaneme 8 - 10%, a ako už sme povedali, niektoré firmy neuvádzajú obsah účinných látok radšej vôbec.

pupalkový olej

• Vynikajúca na kožné problémy, gynekologické problémy aj prevencia rakoviny prsníka.

• Obsahuje dve nenasýtené mastné kyseliny: cis-linolénová a gama-linolénová. Bežne v predaji sú kapsuly s obsahom 500 mg pupalkového oleja, ale len CaliVita má obsah účinných látok viac než 80%.

zdroje: www.calivita.com

lekárske prednášky

Spracovala: Mgr. Miroslava Haršániová

MUDr. V. Jordán: Antioxidanty - zázračné zbrane

RNDr. P. Fořt: Potravinové doplnky

Prof. MUDr. Janovec: Bráňte svoje zdravie - iné nemáte ...

Časopisy pre členov spotrebiteľskej siete CaliVita – CaliNews