Som transformatívna koučka alebo sprievodkyńa rozhovorom k samému sebe

Každá cesta má svoj zmysel a nič nie je náhoda.

    Rada Vás o tom presvedčím, keď hľadáte a potrebujete poradiť v zdraví, vo vzťahoch alebo len tak získať iný pohľad na život a  mať nástroj na zmenu k lepšiemu.    

    Tvoriť znamená dávať zo seba to najlepšie.  

    Maľovanie je môj svet a to som ja, vyjadruje moje myšlienky, pocity, predstavy a to, čo vidím v stave srdca, lásky a spojenia s niečím vyšším a niekedy prídu aj slová s túžbou posunúť to ostatným, inšpirovať, ukázať ako je možné zmeniť svoj život, rozdávať radosť, vieru v spojenie, jednotu, lásku a život.

    Ukazujem spôsob ako vnímať svoj život z vlastnej skúsenosti a tiež z toho , čo som sa naučila ako manažérka pri práci s ľuďmi, z kníh osobného rozvoja, seminárov, školení a kurzov a inšpiráciou viacerých zaujímavých osobností.  Som žena, maliarka a lektorka na ceste života s dôverou vo vyšší princíp a nekonečnosť bytia.

    Toto všetko sa spája v jedno v radosť a lásku, keď tvorím pre niekoho so zámerom v srdci a naplnením poslania pomôcť na ceste života a myšlienkou spojenia so sebou. Veľké ďakujem všetkým, ktorí mi umožňujú prejaviť sa a ukázať to nadšenie obrazmi a slovom pre nich .

    Prešla som viacerými zmenami v živote, keď som sa stala ženou, manželkou, mamou , manažérkou a možno som sa znova narodila .....A teraz túžim odovzdať všetko, čo som sa na svojej ceste naučila, čo mi pomohlo a pomáha aj ostatným.

 

Môj príbeh

      Volám sa Iveta a mojím príbehom Vás chcem inšpirovať k tomu, aby ste boli vďační, že ste zdraví  a každý deň brali ako novú šancu byť štastní.

      Môj život sa točil okolo detí, práce a manžela.  A keď deti boli už dospelé, najviac času som venovala svojmu zamestnaniu. Práca manažérky ma úplne pohltila, lebo ma bavila a cítila som sa ako ryba vo vode. Manžel pracoval mimo domu a tak som bola väčšinou sama. Hoci som cítila viacero drobných upozornení, že sa mám venovať sebe a svojmu zdraviu, vždy som to potlačila niekde do úzadia.

      Až raz prišla rana ako z neba. Po kolapse vysokého tlaku, ktorý ma zastihol na služobnej ceste,  ma hospitalizovali v nemocnici. Onedlho nato som zažila šok. Lekári mi oznámili, že mám aneuryzmu na mozgu.  Zrazu som sa cítila ako zrnko prachu, ktoré rozfúkal vietor a nezostalo z neho nič.

      Našťastie alebo vďakabohu mám pri sebe milujúcich ľudí, ktorí mi pomohli, aby som túto chorobu prijala, rozhodla sa ísť na operáciu a boli so mnou, keď ma operovali.

      To mi zmenilo život.

      Spoznala som, že najväčším darom pre mňa je láska, ktorá sa naplno prejavila od všetkých okolo mňa, predovšetkým od mojich najbližších. Uvedomila som si, aká dôležitá som pre iných a tiež sama pre samu seba a čo to znamená byť zdravá.

      Pocity, keď sa zrazu ocitnete na hranici medzi životom a smrťou, sú neopísateľné. Zrazu pred sebou vidíte svoj život a všetko, čo ste nestihli a chceli ste urobiť. Že túžite byť hlavne so svojím partnerom, deťmi, rodičmi, súrodencami a priateľmi. Že nezáleží na tom, čo robíte, kde bývate a čo máte,  len si uvedomujete krátkosť a konečnosť života.

      Nebola som nahnevaná, prečo sa mi to stalo, iba som nechápala, čo sa deje. Hlavou mi behali myšlienky, čo mám robiť a potom ten strach. Bála som sa, čo bude so mnou a čo s mojimi deťmi a mužom, keď tu nebudem. Keď som sa rozhodla, že budem bojovať a risknem operáciu, strach pominul a uľavilo sa mi. Dnes viem, že takmer všetky choroby sa dajú vyliečiť, len treba chcieť a rozhodnúť sa pre život. A tiež mať okolo seba lásku, podporu a vieru, že všetko je tak, ako má byť. A prijať to s pokorou a dôverou. Nič nie je náhoda a všetko má hlbší zmysel.

      Cítim nesmiernu vďaku, že žijem, že sa každé ráno zobudím a mám pred sebou ďalší deň. Dalo mi to čas zamyslieť sa nad sebou a uvedomiť si, čo som dovtedy potláčala.

      Skončila som s prácou manažérky a rozhodla som sa žiť so svojím manželom v zahraničí,  kde pracuje a ja ho sprevádzam. Teda skôr delím svoj čas tak, aby sme ako rodina boli čo najviac spolu. Dostala som druhú šancu a tak som sa rozhodla pre zmenu - vyčistiť si „hlavu“, vyliečiť dušu a nájsť svoje srdce. Prečítala som veľa zaujímavých kníh, stretla mnoho nových ľudí,  absolvovala rôzne semináre, ktoré mi ukázali aj inú stránku života a to, čo je najdôležitejšie a tým je bezpodmienečná láska.

       Môžem robiť to, čo ma baví,  vrátili sa mi radosti a talenty, ktoré som ako dieťa objavovala, ale ďalej nerozvíjala. Napríklad maľovanie. Opäť som sama sebou, vnímam vôňu farieb a pohyb štetca na plátne, vymýšľam motívy, tvorím a potom sa teším, keď sa obraz páči.

       Aj písanie básni prišlo nečakane – pri plávaní v mori, ktoré milujem. Plávanie mi dáva slobodu, nekonečný relax a potom zrazu iba dávam slová na papier, aby som vyjadrila svoju dušu.

       Dnes viem, že keď som šťastná a zdravá, môžu byť štastní a zdraví aj ľudia okolo mňa.  Dalo mi to spoznanie životnej pravdy a múdrosti, že keď prestaneme meniť druhých a začneme  u seba, zmeníme veľmi veľa. Spoznala som to na vlastnej koži, vo svojej rodine, v mojom najbližšom okolí, výrazne sa mi zlepšili vzťahy s najbližšími.

       Možno aj vy potrebujete a chcete zmeniť niečo vo svojom živote, len neviete, kde začať, ako to urobiť. Moje skúsenosti vám chcem ponúknuť na mojich prednáškach, seminároch a prostredníctvom mojich konzultácií tak, aby ste mohli zlepšiť svoj život, zdravie a vzťahy.

       Ďakujem za zdieľanie môjho príbehu e a teším sa na spoločné stretnutia.