Čo pre mňa znamená názov CaliVita?

cali → celý v zemplínsko - šarišskom nárečí, ale inak to znamená tiež veľmi inteligentné a  krásne dievča 

vita → život

Prečo propagujem CaliVitu?

 1. Calivita mi pomohla a pomáha aj mojim blízkym a všetkým, komu ju odporučím
 2. Calivita je tím úžasných ľudí
 3. Calivita má komplexnú podporu pre každého, kto potrebuje pomoc
 4. Calivita je zameraná na pomoc pre ľudí a je toho omnoho viac tu...

Prečo sa starať o zdravie inak?

V 21. storočí musí ľudstvo čeliť problémom, ktoré sa týkajú celého sveta, ako je zrýchlená informačná spoločnosť, zvýšená priemyselná a poľnohospodárska produkcia spojená s preľudnenosťou Zeme, znečisťovanie životného prostredia a skleníkový efekt.

Následkom toho sa podľa výsledkov štúdie z roku 2006 * v Európskej únii postupne zhoršuje kvalita úrodnej pôdy, a tak ovocie a zelenina obsahujú menej vitamínov a minerálov. Ale nech si myslí kto chce čo chce, jedno je isté. Už aj Svetová zdravotnícka organizácia uznáva, že deficit vitamínov a minerálov v súčasnej stave je 50 - 60%!

Ich obsah navyše počas tepelnej úpravy vrátane pečenia a varenia ďalej klesá.

Vzhľadom na požiadavky konzumnej spoločnosti má stále vyšší počet ľudí problém zabezpečiť si adekvátny životný štandard. To pre nich znamená obrovskú záťaž, ako fyzickú, tak psychickú. Vzhľadom k zrýchlenému životnému tempu nemáme čas vhodne sa stravovať a odpočívať. Pritom nás ani nenapadne, že stres a nesprávny príjem živín vyčerpávajú zásoby nášho organizmu, čo môže viesť k chorobe alebo dokonca k predčasnej smrti.

To všetko priťahuje pozornosť k potrebným doplnkom výživy, vďaka ktorým je náš jedálniček úplný a pomáhajú nám udržať zdravie. 

Ľudia na celom svete si začínajú uvedomovať,  prečo je nutné nastúpiť inú cestu ako doteraz, tzn. nespoliehať sa iba na chemické lieky.

A aké sú teda dôvody,prečo je nutné užívať spolu so stravou doplnky výživy?

 •  Potraviny, ktoré považujeme bežne za "najzdravšie" - ovocie a zelenina - NEMÔŽU obsahovať potrebné výživné látky, pretože sa zberajú nedozreté, uchovávajú v chladiacich boxoch a na popud okamžitej potreby (väčšinou veľkých reťazcov) sa aktuálne nechávajú narýchlo "dozrievať" v umelej atmosfére . Kde by sa tam asi vitamíny, minerály a stopové prvky vzali?
 • Na druhej strane sa umelo "vyháňajú" kvôli čo najväčším prírastkom, ale len vyselektovanými prvkami,  nie komplexom, ktorý by sme v strave potrebovali.
 • Vďaka priemyselnej výrobe jatočných zvierat, sme zanesení hormónmi, antibiotikami a ďalšou chémiou, ale výživových látok - kvôli ich neprirodzenej strave - je zase nedostatok. Stresových faktoroch pri ich zabíjaní do mäsa vyplavujú ďalšej toxické látky. 
 • Chemizácia poľnohospodárstva spôsobuje, že pestované rastliny okrem látok pre telo potrebných tiež veľké množstvo látok, ktoré mu škodia. Niektoré stopové prvky už v pôde nenájdete.
 • Vďaka zlému ovzdušiu dopadajú na pestované rastliny kyslé dažde, osvecuje ich nepriaznivé UV žiarenie.
 • Plodiny sú počas svojho rastu nespočetnekrát chemicky ošetrované proti rôznym škodcom, plesniam, atď. Ten zvyšok vitamínov, ktoré s rastlinami zjeme, pôsobí len ako antioxidant, snažiaci sa chytať voľné radikály, ktoré vznikajú vďaka tomu, že súčasne zjeme aj veľa chemických látok.
 • Pri priemyselnej výrobe potravín dochádza k ich znehodnocovaniu tým, že sú znehodnocované alebo odoberané výživné látky a sú pridávané látky iné, ktoré sa v pôvodných potravinách vôbec nevyskytujú. (Pri výrobe mlieka sa z neho najprv odčerpá všetok tuk, v ktorom sú práve všetky vitamíny rozpustené, aby sa do neho následne nalial např.řepkový olej, aby vzniklo mlieko nízkotučné, polotučné, ...)
 • My ľudia žijeme v neustálom strese a sú na nás kladené také vysoké nároky, že strava zďaleka nepokrýva tieto potreby. (Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie bola denná dávka vitamínu C pre Európana v r. 1950 70 mg, teraz je to 1500 mg!)
 • CaliVita vám pomôže dosiahnuť vaše ciele sa širokou škálou produktov, ktoré chránia zdravie.

zdroje: www.calivita.com

Thematic Strategy for Soil Protection, Brussels, 22.9.2006
www.who.int
//www.reportlinker.com/d014753756/World-Vitamin-and-Supplement-Industry.html