Osvieženie a zelený zázrak

Čo robíte v lete, aby ste sa cítili svieži ? Máte nejaké rituály, ktoré Vám pomáhajú?

No ja mám jeden tip na hydratáciu. Viete, čo je to ? No predsa čerstvá mäta. A keďže nemám mätu doma, tak si ju kupujem alebo dostanem od niekoho. A iste to poznáte, dlho len tak v chladničke čerstvá nevydrží. A tak som dostala nápad. Pýtate sa, že aký ? No zobrala som mixér, dala mätu a vodu a rozmixovala. Potom naliala do misky na ľad a do mrazničky . Po pár hodinách máte zelené ľady, ktoré pridáte do vody  a máte parádny nápoj na horúce letné dni.

Alebo existuje ďalšia možnosť, ktorá má ešte viacej pozitívnych účinkov na naše telo.

Čo je to ?

No predsa

CHLOROFYL

Pár slov o ňom zo stránok www.slovakia.calivita.com :

Už v škole sme sa učili, že rastliny sú zelené vďaka chlorofylu a že sa zázračným spôsobom„živia“ slnkom. Rovnako ako životodarné slnečné lúče, aj chlorofyl je pre nás veľmi dôležitý, avšak naše súčasné stravovacie návyky nám doprajú omnoho menej „zelenej farby“, ako by sme potrebovali.

Blahodarné účinky chlorofylu by sme mohli vymenovávať na niekoľkých stranách, namiesto toho Vám teraz prinášame jeho 10 výhod:

 1. Chlorofyl zmierňuje pocit hladu.Podľa istej štúdie, zverejnenej v septembri roku 2013, dvadsať žien s miernou nadváhou konzumovalo počas jedného týždňa dvakrát denne jedlo s obsahom chlorofylu, raz denne jedlo bez chlorofylu. Konštatovali, že po konzumácii jedla s obsahom chlorofylu boli menej hladné a aj ich hladina cukru v krvi bola stabilnejšia. Podľa skúseností je možné pomocou chlorofylu znížiť pocit hladu a podporiť tak chudnutie.
 2. Čistí a odstraňuje zápach. Chlorofyl je vynikajúci vnútorný „dezodorant“ či už sa jedná o telesný pach, alebo o inkontinenciu. Túto vlastnosť chlorofylu skúmali v domove dôchodcov u 62 pacientov. Dotyční ľudia konštatovali, že sa u nich zmiernili príznaky zápchy a tiež sa  znížila tvorba plynov v črevách.
 3. Urýchľuje hojenie rán a regeneráciu. Účinok chlorofylu podporujúci hojenie rán, ktorý skúmali už pred 100 rokmi na Butlerovej Univerzite, potvrdili ich aj najnovšie štúdie.
 4. Je výrazný prírodný detoxikačný prostriedok. Popri detoxikácii čriev zabraňuje chlorofyl vstrebávaniu ťažkých kovov a istá štúdia dokázala, že má rovnaký účinok aj v prípade niektorých rakovinotvorných látok. Podľa výskumov sa 95 % prijatého množstva aflatoxínu – ktorý je známou rakovinotvornou látkou – vylúčilo z organizmu do jedného dňa po užití chlorofylu.
 5. Pečené mäso, jedlá pripravované vo veľkom množstve oleja obsahujú chemické zlúčeniny (napr. akrylamid), ktoré môžu poškodzovať tkanivo hrubého čreva, vytvárajúc tak priestor pre vznik rakoviny. Skúmanie tkaniva hrubého čreva ukázalo, že u ľudí konzumujúcich súčasne aj chlorofyl  k poškodeniu tkaniva nedošlo.
 6. Supersilný antioxidant! Chlorofyl chráni bunky pred oxidačným poškodením, pred škodlivými účinkami voľných radikálov.
 7. Je schopný zastaviť rast plesní Candida albicans, tento účinok chlorofylu má obrovský význam, keďže až 60-70% obyvateľov je infikovaných.
 8. Má antibakteriálny účinok. Tradičné liečiteľstvo už dávno využíva chlorofyl pri infekčných ochoreniach a skúsenosti hovoria o tom, že chlorofyl odstraňuje opuchy a začervenania sprevádzajúce zápal.
 9. Pomáha ľuďom trpiacim anémiou. Chlorofyl získaný z rias a lucerny je vynikajúcim zdrojom ľahko sa vstrebávajúceho železa.
 10. Má priaznivý vplyv na trávenie a dobíja organizmus energiou. Popri mnohých pozitívnych fyziologických účinkoch chlorofyl aj alkalizuje, ďalej bohato zásobuje náš organizmus vitamínmi a minerálnymi látkami.

Vedeli ste? Chlorofyl je nazývaný aj zelenou krvou alebo krvou rastlín, keďže jeho molekulová štruktúra je veľmi podobná štruktúre krvného farbiva hemoglobínu. Avšak dôležitým rozdielom je, že zatiaľčo hemoglobín obsahuje ióny železaFe(II), chlorofyl obsahuje horčík Mg(II).

Ak Vás to zaujalo, tak si ho môžete objednať tu:

https://ingivetamalicka.calivita.sk/products/liquid-chlorophyll

A o tom Vás ešte presvedčí aj moja vlastná skúsenosť :

 

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

 • Mám záujem o novinky

  Registrácia

  Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
 • Kategórie