Jesenné čistenie …..alebo rozprávkový príbeh…

Skúste sa začítať do tohto príbehu a predstavte si samého seba v ňom:

Kedysi dávno bola raz jedna chalúpka, v ktorej žila veľká skromná šťastná rodina, otec, mamka a šesť detí.

Tak ako deti postupne rástli, tak v malej chalúpke bolo stále menej a menej miesta. A keďže to bola chudobná rodinka, všetci usilovne pracovali na poli, aby si dokázali zaobstarať obživu. Snažili sa všetko, čo si dopestovali zúžitkovať a uchovať v komôrke na horšie časy. A všetko oblečenie vynosiť, kým sa úplne nezodralo. Dobrí ľudia im čo-to podarovali a tak žili , ako vedeli.

A keďže boli veľmi šetrní, tak sa im v chalúpke pomaly miesto zapĺňalo starými a už nepotrebnými vecami. 

V chalúpke im zrazu začalo byť tesno, lebo úplne každý kút bol niečím zaplnený, tiež uskladnenými potravinami, ktoré im boli v časoch zimy veľmi potrebné. Ale nielen to, odložené zodraté a malé oblečenie, ktoré mamka odkladala možno pre niekoho iného alebo snáď neskôr pre vnúčatká, deravé topánky, ktoré sa možno ešte zídu, ak nebudú mať peniaze na nové alebo náradie, ktoré síce už bolo hrdzavé, ale ešte slúžilo.

A pomaly aj ako deti rástli,  z chalúpky sa strácala radosť a šťastie, pretože deti túžili mať viacej miesta sami pre seba.

A tak začali hádky a nespokojnosť rástla.  Aj napriek tomu, že viacej pracovali a mali viacej peňazí pre život, niečo ich dusilo.

Až do jedného pekného rána, kedy to už mamka nevydržala a vykríkla : 

„Prestaňte a pozrime sa okolo seba ! Všade okolo máme plno toho, čo nám prekáža! Zbavme sa všetkého, čo nám neslúži!“

A prvé, čo spravila, že malé oblečenie darovala susedke, ktorej sa práve narodili dvojíčky. A pridali sa aj ostatní…

A predstavte si, čo sa stalo ? Vyčistili celú chalúpku a zrazu celá rodina ožila radosťou a smiechom, ktorý zaplnil všetky prázdne kúty.  Znova sa k nim vrátila pohoda a šťastie a celá chalúpka žiarila.

A odvtedy to robili pravidelne aj viackrát do roka.

No a prečo o tom píšem a k čomu je to dobré ? 

No predstavte si svoje telo, hlavne svoje črevo ako ten domček, ktorý stále niečím zapĺňame…

No dáva Vám to zmysel, čo chcem povedať ?

Presne tak, chcem upriamiť Vašu pozornosť na pravidelné upratovanie a čistenie a podeliť sa o úžasnú rastlinu, ktorá práve pomáha tomu čisteniu.

Je to Yucca schidigera, ktorá je kvitnúca, vždy zelená rastlina  a v CaliVite je to PURE YUCCA

Je udomácnená v púšti Mojave a Sonoran v juhovýchodnej Kalifornii, južnej Nevade. Svojím vzhľadom pripomína palmu s hrubým a krátkym kmeňom a s listami v tvare dýky, či meča. Kvety v tvare zvona po rozkvitnutí do tvaru pyramídy v noci vydávajú sladkú vôňu. Po celé stáročia jej domorodci prejavovali úctu a pokladali ju za „strom života“ pre jej terapeutické účinky. Darí sa jej na slnku a v pôde s dobrou priepustnosťou; ani v lete nepotrebuje vodu.

V čom spočíva tajomstvo juky?

Celkom iste v tom, že prežije aj tie najextrémnejšie poveternostné podmienky: prenikavo studenej noci, horúco vo dne, často po mesiace trvajúce sucho, víchrica – to je ako nič pre juku. Jej výťažok obsahuje mnohé enzýmy, saponíny, chlorofyl, antioxidanty a iné účinné látky.

Látky z juky pôsobí na ľudský organizmus rôznym spôsobom, ale najdôležitejším ich vplyvom je, že telo doslova detoxikujú. Medzitým čo napomáhajú dokonalému vstrebávaniu výživných látok, zlepšujú trávenie, posilňujú a regulujú procesy vylučovanie. Sú požehnaním predovšetkým pre toho, kto trpí chronickým ochorením hrubého čreva.

Pôvodný obyvatelia juhozápadnej časti severoamerického kontinentu túto rastlinu všestranne využívali. Vlákna z jej listov slúžili na výrobu povrazov, tetív lukov, rohoží, sandálov a košov, upečené plody boli súčasťou ich jedálnička, drvené korene, ktoré majú vysoký obsah saponínov, slúžili na pranie a umývanie. Juka sa uplatňovala aj v liečbe. Domorodci ju podávali pri bolestiach hlavy, astmatických problémoch, artritíde a reumatizme, vo forme obkladov alebo kúpeľov ju odporúčali na rany, výrony a zápaly.

PureYucca_SK_SK

V poslednej dobe sa používa saponín, ktorý juka obsahuje, k účinnej liečbe zápalu kĺbov. Táto látka prirodzeného steroidného vplyvu nemá vedľajšie účinky a oproti zvieracím a umelým steroidom, nedráždi tráviaci trakt.
Niekoľkotýždňové pôsobenie látok obsiahnutých v juke doslova omladzuje organizmus. Zlepšuje fyzickú i duševnú rovnováhu, zaisťuje dobrý pocit, a pretože zvyšuje odolnosť, poskytuje väčšiu ochranu proti chorobám. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi a uvoľňuje stres.

V súčasnej dobe sa výťažok z juky využíva vo farmácii, kozmetike a tiež v potravinárskom priemysle, napr.sa pridáva do rôznych nápojov, kde zlepšuje penivosť. Výťažok z juky sa využíva aj ako doplnok výživy vo veterinárnej praxi a bolo preukázané, že má pozitívny vplyv ako na rast, tak na zdravie zvierat.

Do pôsobenia juky v organizme sa zapájajú aj ďalšie látky vrátane resveratrolu, ktorý bol v tejto rastline nedávno preukázaný a ktorý má výrazné antioxidačné a preventívne protizápalové vlastnosti a zrejme preventívne pôsobí aj proti kardiovaskulárnym a nádorovým ochoreniam. Doteraz bolo známe, že resveratrol je obsiahnutý v šupke z červeného hrozna, v plodoch moruše, arašidoch a niektorých liečivých bylinách. Jeho objav v juke ďalej osvetľuje jej jedinečné pôsobenie na náš organizmus.

A tu si ju rovno objednáte

POZOR!

Počas užívania juky je dôležitý prívod hojného množstva tekutín, preto zapíjame kapsule 1 – 2 veľkými pohármi vody, aby sa toxické látky ľahšie vylúčili. Ľudia, ktorí majú kov v tele, nesmú juku používať!

Tiež si odporúča pri detoxikácii súčasne užívanie probiotík, ktoré kvalitne osídľujú črevnú mikroflóru a antioxidanty.

Na začiatku použitia juky môže dôjsť k hojnému vylučovanie moču, k hnačke, na zníženie hladiny cukru a vápnika v krvi. To je dôsledok zrýchleného metabolizmu a vplyv detoxikácie. Je možné sa tomu vyhnúť korektným dávkovaním, správnym stravovaním, prípadne rastlinnou  diétou, zostavenú dietológom.

viac o očiste nájdete tu: https://ivetamalicka.sk/telo-sa-podakuje-alebo-vypustajme-nepotrebne/

zdroj: www.calivita.com, www.empatia.cz

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Kategórie