Prijímame a trávime bez problémov …..

Ako prijímate to, čo sa okolo Vás deje ?

Vnímate situácie, ktoré prichádzajú, aj keď nepríjemné, ako príležitosť na svoj rast ?

Ako sa cítite, keď musíte akceptovať nejaké podmienky, ktoré sa Vám nepáčia ?

Dokážete prijať okolnosti svojho života ako školu, v ktorej sa učíme a keď spravíme skúšky, tak postúpime do ďalšej triedy ?

Áno, niekedy je to ťažké PRIJAŤ….

A práve toto obdobie nám dáva priestor si to spracovať ….a tiež aj naše telo nám to krásne ukazuje práve cez orgány, ktoré k tomu prináležia…

Tak sa na to spolu môžeme pozrieť dnes práve cez ŽALÚDOK.

 

Žalúdok je orgán na príjímanie hmotného i duchovného a ukazuje, ako sme schopní situácie prijímať. Či sme buď schopní ich vôbec prijať, alebo ich odmietame a životu vraciame . Alebo ich nechceme stráviť a dlho nám ležia v žalúdku, kým ich pustíme ďalej.

Každá udalosť v živote človeka učí. Mnohé situácie sú pre nás ako kamene, ktoré nás ubíjajú a ktoré nedokážeme prijať. Nie sme schopní vydržať tvrdosť na nás padajúcich rán, ale nemáme iniciatívu a snahu túto situáciu opustiť, zmierniť a postupne ju zvládnuť. Potom náš žalúdok s ťažkosťami trávi. Nestrávené, nezvládnuté situácie sprevádza zloba. Prejavuje sa najprv zápalom žalúdočnej sliznice a môže sa postupne táto zloba alebo neschopnosť vyriešiť situácie zhmotniť žalúdočným vredom. Situácie, ktoré sa nám vyslovene priečia, s ktorými sa nedokážeme zmieriť, prijať a vstrebať ich, vraciame a – tak vzniká žalúdočná neuróza. Nezáviďme si navzájom, neporovnávajme sa s nikým. nevadí, že práve teraz má niekto vedľa nás čosi, čo závidieť môžeme, ale všetko sa mení. Choďme si svojou cestou, bez závisti a porovnávania seba so situáciou, možnosťami a darmi,  ktoré dal život druhým.

Liečivá formulka žalúdka:

Prechádzam životom bez problémov.

Ako detoxikovať žalúdok prírodnou cestou:

Najvhodnejšou dobou na očistu žalúdka je leto – obdobie medzi 15. – 14. 9. 

Skôr, než sa zmienime o funkcii žalúdka, je potrebné si uvedomiť, že žalúdok nie je prvou tráviaciou zastávkou potravy, ako sa hocikedy niekto z nás myslí. Prvou tráviaciou zastávkou sú naše ústa.

Bohužiaľ v dnešnej dobe  a zhone predpokladáme, že žalúdok má zuby a nechávame „hryzenie“ na ňom. Chyba! Je ohromne dôležité rozomlieť potravu už v ústach nielen kvôli samotnému oslabeniu, ale aj kvôli jej dôkladnému preslineniu. Veľmi dôležité je tiež nezapíjať potravu! Telo vyrobí dostatok tráviacich štiav, aby sa potrava strávila. Pokiaľ tekutiny dodávame zvonku, telo prestane tráviace šťavy produkovať. Nie je prečo.

Najbežnejšie problémy so žalúdkom vznikajú vďaka malej alebo veľkej produkcii žalúdočných štiav alebo vďaka prekyslenie organizmu tým, čo jeme. Z pohľadu duchovného je dobré počúvať slová – nemôžem niečo stráviť, niečo mi leží v žalúdku, nemôžem to prehltnúť, na to nemám žalúdok.

Stav nášho žalúdka nám ukazuje, ako vieme situácie, ktoré k nám prichádzajú, prijať, spracovať a opustiť. Je dôležité si uvedomiť, že všetko, čo k nám prichádza, potrebujeme a je to to najlepšie pre nás. Len je potrebné pochopiť prečo. Keď to zatiaľ nevieme pochopiť, je potrebné to tak prijať. Vysvetlenie sa raz nájde.

Takže ako na to:

 • Základom  po stáročia  používanou rastlinou na liečenie akýchkoľvek ťažkostí so žalúdkom je lucerna (Green Care) – má vynikajúce liečivé a upokojujúce účinky, pôsobí pomaly, ale dôkladne. Pre vysoký obsah vitamínu K, ktorý podporuje zrážanie krvi, ju nesmú užívať ľudia so sklonom k ​​vyššej zrážanlivosti krvi. Týmto ľuďom potom odporúčame užívať Nopalin.
 • Aj ľudia s vyššou zrážanlivosťou krvi však môžu užívať Liquid Chlorophyll – tekutý produkt s výťažkami z mladých lístkov lucerny (krv rastlín) – je zbavený vitamínu K.  Jeho najdôležitejšia funkcia v súvislosti so žalúdkom je schopnosť neutralizácie. Pôsobí proti prekysleniu žalúdka, harmonizuje produkciu žalúdočných štiav.
 • Na hojenie žalúdočnej sliznice je potreba užívať probiotiká  AC Zymes
 • Poškodené sliznice celého tráviaceho traktu lieči beta karotén. Ak teda máte akékoľvek zápaly v tráviacom trakte, vredy, kŕče, nadúvanie, užívajte  Beta Carotene.
 • Ak máte žalúdočné vredy, potom užívajte Coenzym Q10 100mg denne (Super CO Q10 Plus )
 • Na upokojenie a zbavenie sa stresu, na lepšie prijímanie situácií a schopnosti vyrovnávať sa s nimi funguje komplex vitamínov skupiny B : Stress Management B Complex alebo sušená rozchodnica ružová (Rhodiolin) – prírodný adaptogén na stres.
 • Z čajov sú výborné tie na podporu trávenia a Rooibos.
 • Nezabudnite na podporu obličiek a močových ciest – detoxikujete, takže popoludní po 15. hodine vypite 1 liter čaju obličkového. Večer pred spaním určite podporte pečeň v podobe ¼ l pečeňového čaju.
 • Ak ste si už zaobstarali absolútne unikátne a všetky biorezonančné prístroje nahrádzajúce Bioharmonex, potom si nastavte na dobu očisty žalúdka medzi 9. – 11. hodinou program trávenie a počas dňa striedajte programy Detoxikácia, Obehový systém a Pečeň.

A čo so stravou?

Čo najviac sa snažiť jesť zeleninové vývary, varenú a blanšírovanú zeleninu, kaše z obilnín, predovšetkým z

celozrnnej ryže natural, snažiť sa stravovať podľa zásad delenej stravy a krvných skupín. Zo stravy vynechať mlieko a mliečne výrobky, cukor a sladkosti, údeniny, mäso, tvaroh, korenené potraviny.

Ideálna farba v tejto dobe je oranžovážltá.

Ak potrebujete poradiť presne, tak všetko detailne sa dozviete v rámci mojich konzultácií.

Alebo si rovno objednať to, čo potrebujete, práve tu/ pri registrácii 25 percentná zľava/:

 

 

 

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

 • Mám záujem o novinky

  Registrácia

  Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
 • Kategórie