Prechod k bohyni múdrosti a ako ho ľahšie zvládnuť …

 Menopauza : „múdrosť prichádza vekom“

V afrických kmeňoch,  sa  považuje za vítané životné obdobie a ženy po menopauze sú vo vážnosti pre svoje skúsenosti a múdrosť.

Je prirodzený prechod ženy do inej etapy života a to, ako jej prechádzame ukazuje nielen na to, ako zvládame byť mäkkou, pasívnou, ženskou  energiu, ale aj to, v akom stave je naše hmotné telo. Ak je dostatočne vyživené minerálmi  a vitamínmi, ako sa stravujeme, či ho čistíme … to všetko sa zobrazuje na tom, ako prechodom prechádzame, či máme nejaké prechodové ťažkosti, alebo nie.

Je na nás, ako sa k tomu postavíme, či to prijmeme ako prirodzený proces života alebo budeme proti tomu bojovať a hnevať sa.

Je to výzva pre  staranie sa o svoje telo. Ak sme doteraz nenašli čas venovať sa sebe, tak teraz je najvyšší čas začať. Dovoliť si konečne vnímať seba v celistvosti a dopriať si vedomú pozornosť …

Duchovná príčina problémov s menopausou: 

Potreba niečo dobehnúť, strach zo straty ženskosti, túžba správať sa stále ako žeravá a plodná žena, výzva stať sa veľkou duchovnou matkou, roznietiť žiar a byť plodná v iných rovinách, realizovať sa ….

A čo s tým ? 

Menopauza nie je choroba, je to prirodzená fáza vývoja života ženy. Je to moment, kedy u ženy ustáva ovulácia a menštruácie, čo je signálom ukončenie reprodukčného veku. Ukončenie ovulácie je ukončenie tvorby hormónov estrogénu a progesterónu vo vaječníkoch. Estrogén je sexuálny hormón, ale telo ho potrebuje k normálnemu fungovaniu mnohých ďalších buniek a orgánov, preto je potrebné do stravy zaraďovať čo najviac fytoestrogénov (sójové bôby, tofu, ľanové semienko, ďatle atď.). U niektorých žien prebieha menopauza len s niekoľkými alebo vôbec so žiadnym viditeľným prejavom, u mnohých žien však dochádza ku krátkodobým, ale akútnym príznakom, ako sú návaly horúčavy, nočné potenie, podráždenosť, únava, závraty, bolesti hlavy, úzkosť, depresia, nedostatočné libido , poruchy močového mechúra, suchosť pošvy a svrbenie, citlivosť prsníkov, nespavosť a ďalšie. V dlhodobom meradle nedostatok estrogénu zvyšuje pravdepodobnosť kardiovaskulárneho ochorenia a osteoporózy.

CaliVita môže pomôcť prírodne: 

Veľmi účinný emulgátor vitamínu E, ktorý tlmí návaly horúčavy a mnoho ďalších príznakov, stará sa o kvalitu kardiovaskulárneho systému, je Lecitín (Super Soya Lecithin alebo Triple Potency Lecithin) spoločne užívaný s vitamínom E (Vitamín E).

Ako vhodný zdroj estrogénu je veľmi vhodný pupalkový olej (Evening Primrose Oil).

Je potrebné podporiť krvný obeh, zmierniť stres a minimalizovať zadržiavanie vody komplexom vitamínov skupiny B (Stress Management B Complex a Rhodiolin).

Pre zmiernenie nervozity a podráždenosti, súčasne k ochrane kostného tkaniva je potrebné užívať vstrebateľnú formu vápnika s horčíkom (Strong Bones ).

Kvalitné fungovanie organizmu a normálnu tvorbu a funkciu hormónov je nutné zabezpečiť prísunom všetkých živín (Menopausal Formula).

Proti návalom horúčavy, ale aj pre mnoho ďalších funkcií v organizme, je potrebné užívať vysoké dávky vitamínu C (C 1000).

Na rýchlejší návrat späť do rovnováhy, harmonizácii všetkých funkcií, upokojenie psychiky je výborné  Organic Noni.

a na intímnu hygienu je výborný krém IntiMoments.

Pitný režim je vhodné ďalej zabezpečiť pitím čajov, ktoré však nevie doplniť deficit, len neutralizujú a harmonizujú, ideálne piť zásaditú vodu.

Na tejto ceste máme, ale veľa pomocníkov : chápajúci partner, rodina, priatelia,  pohyb, obzvlášť tanec, ktorý pomáha vytvoriť nielen hormonálnu harmóniu, ale aj postarať sa o telo, zdravé stravovanie, pitný režim a prírodné produkty….

Dôležitý je pohyb na čerstvom vzduchu, robiť si denné drobné radosti a venovať sa tomu, čo nás napĺňa radosťou a prináša pocit sebarealizácie. Treba si dopriať čas a svoju myseľ plne zamerať na nové, podnetné záujmy a tiež jesť zdraviu prospešnú stravu,  mať dostatok odpočinku a určite nezabudnúť ani na cvičenie.

A potrebujete poradiť, som tu pre Vás.

produkty calivity objednáte tu:

https://ingivetamalicka.calivita.sk/products

 

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Mám záujem o novinky

    Registrácia

    Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
  • Kategórie