NEVIDITEĽNÝ POMOCNÍK pre deti

Už máme pár dní po začiatku školského roka a ako rodičia sa mnohokrát chytáme za hlavu, keď vidíme životný štýl našich detí .

V mnohých prípadoch však za svoje každodenné návyky dieťa ani nemôže. Bohužiaľ existujú také okolnosti, ktoré deťom neumožňujú, aby riadne starali o svoje zdravie.

ČAS, kvalita stravovanie v jedálni, psychická záťaž, STRESSPOLOČENSKÉ VZŤAHY – to všetko súčasne ovplyvňuje vytváranie každodenných návykov.

Nabitý denný program.

Desaťminútové prestávky v škole, prebiehanie z jednej učebne do druhej.

Často nie je čas ani na obed. Musí sa najesť po ceste. Nie je čas na stravovanie päťkrát denne, často ani na jedlo dvakrát alebo trikrát za deň. A aj keby bol čas na obed, potom nastane otázka, čo by malo dieťa jesť. Do školskej jedálne sa deti neradi prihlasujú kvôli „nevalnej“ kvalite jedla. Správy o jedle v školskej jedálni sa rýchlo rozšíri a rodičia sa dostanú do beznádejnej situácie, ako zabezpečiť dieťaťu teplú stravu. Takže ostávajú sendviče, školské bufet, plátok pizze … A to potom konzumuje dieťa celých desať mesiacov.

Ako si s dieťaťom porozprávať o zdravom stravovaní?

Mnohí rodičia môžu potvrdiť, že v mnohých prípadoch sa dieťa poriadne prvýkrát naje až doma, okolo štvrtej hodiny popoludní. Samozrejme, ani doma nie je poriadne na nič čas, dieťa ponáhľa na doučovanie alebo na tréning. Večer sa potom vráti vyhladované, vyčerpané a zje toho viac, než by bolo žiaduce. Je samozrejmé, že siahne skôr po jedle, ktoré mu rýchlo dodá energiu, teda po rýchlo sa vstrebávajúcich sacharidoch, ako napríklad po čokoláde, pečive … Bohužiaľ konzumácia bielkovín je nedostatočná, nehovoriac o prísunu vitamínov a minerálnych látok …

Tlak na psychiku!

Ako dobre vieme, aj duševnej práce vyžaduje veľké množstvo energie: v závislosti od náročnosti má rovnaké prejavy ako fyzická práca. Mozog tvorí 2 až 3% ľudského organizmu. Pritom k duševnej práci môže byť spotrebovaný až 30% z celkovej energie potrebnej na fungovanie tela! Aj štúdium je náročná duševnej práce. Ak nemá telo dostatok energie, potom sú deti vyčerpané, nedokážu sa sústrediť a ich výkon môže klesať, čo so sebou prináša stres, keďže dieťa musí spĺňať požiadavky kladené na neho ako učiteľmi, tak rodičmi – nehovoriac o ich vlastnom pohľade na seba.

Bohužiaľ dokonalé riešenie neexistuje! Najlepšie by bolo, keby si dieťa vo vlastnom záujme uvedomilo, že zdravie si musí chrániť samo. Malo by zodpovedne pristupovať k tomu, aby každý deň malo formou stravy zaistený dostatočný prísun kvalitných sacharidov, tukov, bielkovín, vitamínov a minerálnych látok. Ako vidíme, je to takmer nemožné. Zdravie považujeme za základné a prirodzenú vlastnosť a vôbec nás ani nenapadne, že by to mohlo byť aj inak! Aj preto robia teenageri také veci, ktoré sa neskôr môžu obrátiť proti nim (nevhodná strava a nedostatočné množstvo tekutín, zdraviu škodlivé závislosti – cigarety, alkohol a nedaj bože i drogy)!

Ako rodičia však môžeme urobiť to, že popri duševné podpory budeme vedľa našich detí stať aspoň ako „neviditeľný ochranca zdravia“.

C 1000 Plus + D-drops + Calcium Magnesium Plus + Chewable Omega 3

imunitný systém + niekoľkonásobná ochrana + kosti a svalstvo + nervový systém

Prísun základných vitamínov, minerálnych látok a iných látok potrebných k duševnej činnosti im môžeme zabezpečiť formou kvalitných potravinových doplnkov!

A tie sú práve z Calivity.

Registráciou získate 25 % zľavu na všetky produkty a okrem toho môju podporu a kopec ďalších výhod .

A ak nechcete celý balíček, tak vyskúšajte minimálne C 1000 , ja ho užívam jedno denne a moja imunita sa mi za to odmeňuje, že som zdravá….

Aj napriek akýmkoľvek chrípkam…

Tak neváhajte a skúste  :

https://ingivetamalicka.calivita.sk/products/c-1000-plus

zdroj: https://ingivetamalicka.calivita.sk/home

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Mám záujem o novinky

    Registrácia

    Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
  • Kategórie