Moja mama a cholesterol…..

Moja mama brala dlhodobo lieky na cholesterol a pravidelne chodí na kontroly.

Odkedy som nastúpila na svoju cestu prírodného liečenia, tak aj ona sa k tomu pridala. Nahradila aj chemické lieky na cholesterol za prírodné. Cítila sa čím ďalej, tým lepšie.

A po čase šla na kontrolu. Hneď po vzhliadnutí výsledkov sa lekár začudoval a povedal : „No teda máte výborné výsledky, čo ste robili ?“ A moja mama najskôr nechcela nič povedať, ale potom povedala pravdu. No a čo myslíte, ako zareagoval pán doktor? No hneval sa, že ako si to dovolila to spraviť….Ako to, že bez jeho vedomia prestala užívať lieky… No jej odpoveď bola úžasná: „No pán doktor je to moje telo a moje zdravie……

Som na ňu hrdá, že sa stala zodpovednou sama za seba…Veľmi ma to teší…

A práve preto chcem zdieľať aj ostatným …

Najskôr o cholesterole viac…

Cholesterol je druh tuku, ktorý sa nachádza v takmer každej potravine živočíšneho pôvodu. V povedomí sa často pokladá za niečo zlé – napriek tomu, že v organizme má nenahraditeľnú úlohu pri niektorých životne dôležitých procesoch. Je nevyhnutný napríklad pri tvorbe hormónov a bunkovej membrány, ale značné množstvo sa ho spotrebuje aj v pečeni na výrobu kyseliny žlčovej.

Pečeň produkuje dostatok cholesterolu pre celý organizmus, preto si mnohí musia úzkostlivo strážiť množstvo cholesterolu prijímaného navyše v potravinách.

Cholesterol je vo vode ťažko rozpustný,  preto by sa v krvnom riečisku zle prepravoval. Pohyb cholesterolových molekúl v krvi však podporuje jeho bielkovinový obal, lipoproteín. Lipoproteíny delíme na lipoproteíny nízkej hustoty (low density lipoprotein – LDL) a vysokej hustoty (high density lipoprotein – HDL). Väčšiu časť cholesterolu obsahujú molekuly LDL, ktoré ho z pečene prepravujú do rôznych orgánov tela, kde sa spotrebuje. Ale ak sa v krvnom riečisku nachádza príliš veľa LDL molekúl, začnú sa nebadane ukladať na stenách ciev. Časom sa z nich vytvoria usadeniny, ktoré zužujú priemer ciev a bránia tak plynulému zásobovaniu tkanív krvou. „Vysoký cholesterol“ znamená väčšinou aj veľa nebezpečného, „zlého“  LDL cholesterolu.

Existuje však aj „dobrý“ cholesterol – HDL. Sú to drobné zrniečka s obsahom cholesterolu, ktoré však, v protiklade s LDL, sú užitočné. Ich mimoriadnou danosťou je, že sú schopné dopraviť do pečene aj cholesterolové usadeniny. Pečeň ich potom vylúči, čím sa znižuje celková hladina cholesterolu v krvi. Organizmus sa tak zbavuje jeho škodlivých účinkov – zmierňuje sa riziko vzniku srdcových a cievnych ochorení. Medzinárodné klinické prieskumy potvrdili, že riziko vzniku srdcových a cievnych komplikácií, teda aj infarktu srdca a mozgovej porážky, je vyššie u ľudí s nízkou hladinou HDL cholesterolu. HDL chráni cievy pred aterosklerózou, preto nestačí sledovať len výšku celkového alebo len LDL cholesterolu. Z hľadiska prevencie je rovnako dôležité  aj zvyšovanie množstva HDL cholesterolu.

Ako prírodne udržať cholesterol…

Okrem vhodnej stravy nám v tom najviac pomáhajú doplnky výživy. Mimoriadne osvedčené sú rôzne druhy ovocia, najmä tie, ktoré obsahujú veľa vitamínov A, C, E i ďalšie antioxidanty. Odporúča sa konzumovať ovocie s vysokým obsahom vláknin a vysokým indexom-ORAC (Oxygen Radikal Absorbance Capacity, t.j. meranie antioxidačnej kapacity látok).

Medzi takéto ovocné druhy patrí aj Garcínia mangostánová. V Európe sa žiaľ nepestuje, je však súčasťou niektorých kvalitných džúsov, medzi nimi aj nášho najnovšieho produktu ZenThonic. Tento nápoj sa popri mnohých blahodarných biologických účinkoch vynikajúco hodí aj na ochranu cievneho systému a srdca.

Redukciu tukov v krvi podporuje aj náš ďalší prípravok s vysokým obsahom vláknin – Nopalin. Reguluje telesnú hmotnosť a znižuje nadváhu – jeden z vážnych rizikových faktorov kardiovaskulárnych chorôb. Mimoriadne dôležité je tiež pravidelné dopĺňanie nenasýtených mastných kyselín (omega-3 mastné kyseliny) v organizme. Okrem rybieho oleja Omega-3 obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, rovnocenné s omega-3 aj ďalší prípravok, Evening Primrose Oil (olej pupalky dvojročnej). Z liečivých rastlín sa odporúča najmä cesnak, ktorý ovplyvňuje pomer dobrého a zlého cholesterolu a čistí steny ciev od vápenných usadenín.

Najmodernejšie multiprípravky na zníženie cholesterolu, ako napríklad Cholestone, obsahujú všetky dôležité prvky na ochranu srdcového a cievneho systému organizmu: rastlinné vlákniny, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny aj cesnak.

Čo užíva moja mama

Cholestone je doplnok výživy, ktorý bol navrhnutý na podporu zdravej hladiny cholesterolu.

Medzi jeho prírodné účinné látky patria olej z ľanových semien, ktorý svojím vysokým obsahom omega 3 prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu, a tiež jablčný pektín, ktorý vďaka svojmu obsahu vlákniny pôsobí rovnako. Cesnak môže priaznivo ovplyvňovať hladinu krvných tukov a lecitín zohráva významnú úlohu v metabolizme tukov.

Užíva sa 3 x denne s jedlom

zdroj: www.calivita.com

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Mám záujem o novinky

    Registrácia

    Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
  • Kategórie