Keby som to vedela skôr….alebo koža – naša hranica

Koža je orgán, ktorý oddeľuje náš vnútorný svet od okolia, je to najväčší kontaktný orgán  so svetom.

Ukazuje, ako s láskou prijímame a spracovávame nepríjemnosti, ktoré od okolitého sveta dostávame, ako je s láskou vieme riešiť, vyjadriť.

No veru, keby som to vedela, keď som mala menej ako 30 rokov a medzi prstami na rukách sa mi objavil ekzém, svoju zodpovednosť som odovzdala lekárom ….Ekzém sa na čas vytratil a lieky a mastičky pomohli….

Ale po rokoch prišiel znova, ale na inom oveľa pre mňa nepríjemnejšom mieste a aj najnevhodnejšom čase ….

Práve asi 2 dni pred stužkovou môjho syna…. a na očných viečkach…

Dozvedela som sa, že to je atopický ekzém a ten sa v živote opakuje, takže ak som ho už raz mala, tak už sa bude opakovať.

Opuchnuté, červené a svrbivé viečka, viete si predstaviť, že to nie je nič príjemné.

A asi si viete predstaviť, ako som sa cítila.

Znova masť , lieky ….a pocit, že to budem mať znova.

Stužkovú som nejako zvládla , ale ekzém sa opakoval znova a pre mňa nečakane. Vtedy som ešte nevedela prečo….Našťastie som si vtedy našla krém, ktorý mi pomáhal, to zvládať…..a používala som ho viac rokov….

Všetko som však pochopila a ekzém prestal až oveľa neskôr….

Keď som nastúpila na svoju cestu osobného rozvoja, prírodného liečenia sa a učenia sa.

A preto sa chcem podeliť práve o tieto vzácne informácie, aby vám pomohli, ak sa trápite práve s ekzémom.

PREČO ?

Atopický ekzém je prejavom vnútorného boja medzi tým, ako si predstavujem život, správanie ľudí okolo seba a tiež sám seba a tým, ako to v skutočnosti je.

Vyjadruje veľký vnútorný žiar, túžbu žiť inak a zmeniť to, avšak všetko zostáva len vo fáze túžby, bez akcie. A pretože človek nemá silu to zmeniť, obrní sa pod pancierom kože, zavrie sa do seba a len vnútorne trpí (tiež sa často povýši, upokojuje sa tak, že sa presvedčí, že mu to nestojí za to, aby sa tým zaoberal, že on to síce všetko vie lepšie ako tí druhí, ale nech si na to prídu sami, nech sa sami spália).

Ak v sebe dusíme nepríjemnosti a zlobu, musia naše falošné pozlátko, hru na dokonalú fazónu, niečo porušiť. A tým je ekzém, ktorý narúša naše predstieranie, že sme vo vnútri v pohode.

Prestať sa hrať na to, že všetko zvládame s pozitívnymi emóciami, ale priznať sebe i okoliu, že máme aj nepríjemné, negatívne emócie.

Pretože ekzém sa prejavuje na pokožke, ktorá je kontrolkou pečene a žlčníka, má základ v zlobe, hneve, agresivite a nespokojnosti, ktorú v sebe dusíme.

Ekzém je ukazovateľ potláčaných agresívnych emócií, ktoré na nás tlačia, aby sme ich vyjadrili a odžili.

A čo je to na telesnej úrovni ?

Ekzém je vonkajší prejav preťažených pečene, nedostatočnej imunity a kvality črevnej mikroflóry (zlý stav hrubého čreva), a nedobré schopnosti tela odvádzať škodliviny z tela (lymfa). Preto väčšina ekzémov má počiatok v užívaní antibiotík (na čokoľvek), tým sa úplne vytlčie priaznivý acidophilus, policajt všetkých mikroorganizmov v črevách. Dôjde tak následne k zlému tráveniu živín (hnitie, kvasenie), dochádza k prekysleniu v črevách, nestrávené a nevylúčené škodliviny prechádzajú do krvi, tou sa dostávajú do pečene, ktorá sa snaží tieto škodliviny (ktoré normálne nemá na prácu odstraňovať) filtrovať, tým sa preťažujú. Zástupným orgánom pečene je koža, preťaženia sa teda prejavuje na nej. Pomáha ďalšie detoxikačný orgán, lymfa, ktorá tečie tesne pod kožou a ak je preťažená, znova sa to prejavuje na koži. Zbaviť sa ekzému nie je žiadny problém, len je potrebné to uchopiť od príčiny.

Ako to uchopiť ?

V prvom rade je potrebné zneutralizovať kyslé prostredie tela (Liquid Chlorophyll) a ideálne skombinovať s lucernou (Green Care), ktorá pôsobí nielen neutralizačne, ale aj protizápalovo. Na neutralizáciu kyslého prostredia tela a doplnenie minerálnych látok je potrebné doplniť komplex minerálov (Power Mins) alebo aspoň vápnik s horčíkom (Strong Bones). Ideálne piť zásaditú vodu z Aquarionu, minimálne 2,5 l .

Je potrebné doplniť črevnú mikroflóru (Probio Balance).

Nutné sú esenciálne mastné kyseliny (Omega 3 alebo Evening Primrose Oil), ktoré podporujú regeneráciu poškodených buniek a hoja kožné zápaly.

Veľmi dôležité je podporiť detoxikáciu a podporu lymfatického systému pre kvalitný odvod splodín z tela (Ocean 21).

Je potrebné podporiť hojenie tkanív a podporiť obranyschopnosť kože (Mega ZincBetacaroten).

Je potrebné posilniť imunitný systém a protizápalovú bariéru vysokými dávkami prírodného vitamínu C (C 1000 alebo Liquid C pre deti), ktorý má zázračné účinky na hojenie kožných ťažkostí.

Ekzémy detí riešiť komplexným džúsom (Noni) alebo materskou kašičkou (Bee Power), čo je mimoriadne výživná látka, obsahujúca všetko potrebné pre hojenie ekzémov.

Pitný režim je vhodné ďalej zabezpečiť pitím čajov, ktoré však nevedia  doplniť deficit, len neutralizujú a harmonizujú.

No a samozrejme si to spraviť v hlave, pochopiť prečo, prijať, spracovať a meniť aj na úrovni tela a posilniť tým dušu, to je cesta k vyliečeniu.

A práve tu s 25 % zľavou si môžete rovno objednať všetky prírodné produkty na pomoc pri ekzéme a nielen to.

A ak potrebujete moje sprevádzanie viac nájdete tu.

 

 

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Mám záujem o novinky

    Registrácia

    Po odoslaní formulára MUSÍŠ POČKAŤ NA KONFIRMAČNÝ MAIL! Posiela sa automaticky okamžite. Na zadaný email obdržíš správu pre schválenie súhlasu so spracovaním Tvojich osobných údajov. BEZ POTVRDENIA SÚHLASU nemôžeš ZÍSKAŤ POŽADOVANÉ INFORMÁCIE ALEBO PRODUKT! Tu si môžeš prečítať naše zásady spracovania osobných údajov. Zásady spracovania osobných údajov
  • Kategórie