Hlava plná myšlienok …..

Sme mysliace ľudské bytosti, ktoré sa naučili používať svoju myseľ na tvorenie a realizáciu svojich schopností v tomto materiálnom svete.

Zároveň však sme tento dar začali využívať aj na analyzovanie a skúmanie nielen svojho správania.

A čo sa nám potom odohráva v našich hlavách ?

Vytvárame si príbehy a motáme sa v spleti myšlienok o tom, čo by bolo keby, alebo prečo sa to stalo tak a tak, čo kedy a prečo urobil práve mne, čo a prečo som to neurobila tak a tak….. a to nehovorím o tom, ako dokážeme spadnúť do posudzovania druhých .

A čo sa vlastne vtedy deje ?

Sme stratení v svojej hlave, oddelení od svojej vlastnej podstaty, od svojho vlastnej existencie, od toho „SOM“.

Krásne povedané : „Nie sme tu a teraz“.

A niet divu, že čím viac žijeme oddelene od seba samého, tak sa nám to prejavuje v živote tým, že nie spokojní, nefungujú nám vzťahy, sme nešťastní, sme chorí …

A potom sa hneváme na seba, ľudí okolo, na systém, na prácu, skrátka na všetko…

A pritom cesta z toho von je byť tu a teraz v prítomnom okamihu, vymaniť sa zo spleti myšlienok a pochopiť kým skutočne som.

Iste, budete sa pýtať, no ako to dosiahnuť ?

Ja sama za seba môžem povedať, že to je také jednoduché, ale cesta k tomu býva niekedy kľukatá a dlhá.

Ale je to stále o každom jednom z nás, niekomu stačí povedať jednu vetu a pochopí a niekto potrebuje roky, aby sa k tomu dostal.

Je to „UVEDOMENIE“

A pretože toto cítim, ako najdôležitejšie poznanie, ktoré máme dosiahnuť, budem to zdieľať na všetkých svojich prednáškach a workshopoch.

A ako sa nám môže prílišné analyzovanie  prejaviť na tele ?

Sú to napríklad  bolesti hlavy

Čo znamená bolesť hlavy ?

S niečím si lámem hlavu, chcem všetkému prísť na kĺb, hľadám rozumové riešenie za každú cenu.

Pocit, že všetko môžem domyslieť, nedostatok dôvery vo vyšší princíp, neschopnosť dať veciam voľný priebeh.

Snaha všetko kontrolovať a všetkému rozumieť.

Bolesť hlavy nás zastavuje, aby sme si uvedomili, že máme dve energetické centrá – rozum a srdce. Rozum je mužský princíp a srdce ženský. Ak v živote žijeme v rovnováhe medzi oboma princípmi, netrpíme bolesťami hlavy.

Výzva bolesti hlavy je: načúvaj svojej intuícii, načúvaj svojmu srdcu!

Bolesť hlavy je signál, aby sme menej premýšľali o sebe.

Aby sme viac vnímali svoje srdce. Aby sme sa učili sebeláske, hodnotili sa kladne, mali sa radi, a nepotrebovali plniť úlohy a dosahovať výsledky, aby nás druhí ocenili.

Ako si môžeme pomôcť okrem „UVEDOMENIA“ prírodne ?

Asi 90% prípadov bolestí hlavy je spôsobené svalovým napätím a 6% migrénou, tj. poruchami krvného obehu v mozgu. Príčiny môžu byť stres, napätie a úzkosť, alergie, zápcha, konzumácia kávy, čokolády, alkoholu, chemických prísad v potravinách, hormonálna nerovnováha, prekyslenie organizme.

Pre reguláciu svalového tonusu, zmiernenie kŕčov a napätia,, nervozity a podráždenosti : vstrebateľná forma vápnika s horčíkom (Strong Bones alebo Calcium Magnezium Plus)

Pre podporu krvného obehu, zmiernenie stresu a napätia, normálnu funkciu mozgu a zdravú nervovú sústavu : komplex vitamínov skupiny B (Stress Management B Complex)

Pri častých migrénach :  horčík a vitamín B6 (Magnezi B6)

Pre správne fungovanie ciev a zachovanie kvality mozgových funkcií: pupalkový olej (Evening Primrose Oil)

Na zachovanie čistoty ciev : antioxidanty s ginkgo biloba (Mega qProtect)

Na rýchlejší návrat späť do rovnováhy, harmonizáciu všetkých funkcií, upokojenie psychiky a zmenšenie bolestí: Organic Noni

Pitný režim je vhodné ďalej zabezpečiť pitím čajov, ktoré len neutralizujú a harmonizujú, ideálne piť zásaditú vodu min. 2l z (Aquarionu).

všetko si objednáte tu

Pre doplnenie pár informácií pre tých, ktorí potrebujú skúmať viac:

Všetci, ktorí sme sa narodili pred rokom 2000 sme automaticky dostali dar  analýzy, máme totiž 9 všetci v našom dátume narodenia.

A čo to znamená podľa numerológie ?

Keď sa obzrieme späť na začiatok 20. storočia, môžeme si všimnúť, že od roku 1900 svet značne zmenil svoj myšlienkový smer. Čo v rokoch 1800 až 1899 bolo rozvinuté a objavené – a to vďaka precíznemu, logickému mysleniu, ktoré so sebou nesie 8 obsiahnutá v čísle roku -, bolo od roku 1900 sa znepokojujúce rýchlosťou analyzované a ďalej vyvinuté. Ešte nikdy sme neprešli tak razantné, tak prítomnou fázou, ktorá je svojim stále lačnejším, rýchlejším, lepším, vyšším, neustálym vývojom tak znepokojujúce, než v čase od roku 1900 do dneška.

Zvykli sme si na to tak, že ju už vôbec nevieme oceniť a rozpoznať ako niečo mimoriadne. Ale 9 je taktiež číslo hľadania pravdy – taký človek potrebuje prísť veciam na kĺb, nájsť riešenie. Pretože sme vybavení  určitým stupňom tejto schopnosti, mali by sme sa pokúsiť využiť svoje vlohy k lepšiemu vzájomnému porozumeniu.

Číslo 9 tiež znamená vedomie zodpovednosti voči sebe samému i ľuďom v našom okolí.

zdroj: www.calivita.com, www.empatia.cz

Iveta Malicka
Maľujem obrazy s láskou a ukazujem cestu, ako nájsť, pochopiť a vyliečiť svoje telo, myseľ a dušu, každému tak, ako práve teraz potrebuje
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Kategórie